Odpovědi máme v sobě.

"Jsem průvodkyně jemným pohybem, který vede k hlubšímu vnímání těla a poznání své jedinečnosti."

Jóga, kterou praktikuji, je pomalá. Skrze prožitek jemného pohybu zvyšuji všímavost k tělu a dechu. Zpomalím upovídanou mysl. To mi pomáhá prohlubovat vztah k tělu. Věřím, že schopnost komunikovat se svým tělem je základem pro zdraví a spokojený život. A zároveň může vést ještě hlouběji – k podstatě bytí, k vnitřnímu klidu a harmonii, k pocitu, že vše je v pořádku a tak, jak má být. Tento způsob jógy moc ráda sdílím i s vámi. Na lekcích se dostáváme blíže k sobě. Bez hodnocení a velké snahy. Přílišné úsilí totiž do těla vnáší napětí. Nejde o rozsah pohybu a výkon. Jde o prožitek a jemnou péči o tělo.

Baví mě objevovat paralely mezi jógou a nejnovějšími poznatky moderní vědy a fyzioterapie. Když se na věci dívám z různých úhlů pohledu, pomáhá mi to lépe vidět celek. Takže studuji jógu, kvantovou fyziku, fascie, psychosomatiku, působení energie podle přístupu Access Consciousness.

Vystudovala jsem sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Z tohoto oboru mi zůstala jen touha dívat se na věci z různých stran. Osvědčení pro lektory jógy jsem získala několika navazujícími studii na České akademii jógy. Vzdělání si rozšiřuji kurzy jógové terapie, pilates, zajímám se o nové přístupy v józe u zahraničních lektorů. Ve schopnosti vnímat a využívat moudrost těla mi velmi pomáhají techniky a terapie Access Consciousnes, kterou si dopřávám i poskytuji.

Jóga mě provází životem již téměř dvacet let. Od dynamických forem, kdy pro mě jóga byla především skvělým zdrojem pohybu a protažení, jsem dozrála k jemné józe, ve které se soustředím na vědomý pohyb v souladu s dechem a pozorování těla, dechu a mysli. Nyní tedy jógu vnímám jako cestu sebepoznání. 

Zajímají mě principy zdravého pohybu a práce s dechem jako prostředníkem mezi tělem a myslí. Nepřestává mě udivovat dokonalá propojenost a souhra těla, dechu a mysli a baví mě hledat jejich harmonii.

Stále jsem hledala způsob, jak pracovat s energií. Bývala jsem hodně unavená a jóga a dech mi v tom pomohli jen částečně. Věděla jsem, že dech ten potenciál má, ale že já něco potřebuji jinak. Při tomto hledání mi do cesty přišel přístup Access Consciousnes, který mi otevřel obrovské pole možností, jak pracovat s energií. Nořím se do něj čím dál hlouběji a fascinují mě nekonečné možnosti různých druhů energií, které tělo vyživují, uvoňují, rozradosťnují…

Co mě na mojí cestě inspiruje?

Život sám

Mezilidské vztahy, které mi zrcadlí moje silná i slabá místa. Nejvíce moji nebližší – děti, muž, rodiče. Kamarádi, kolegové, klienti. 

Příroda. Ráda se na svět dívám s nadhledem, proto s oblibou šplhám na kopce. Taky se ráda dívám pod povrch: miluju mravence, struktury listů, kůru stromů, sněhové vločky, obrazce na zmrzlém potoku či kaluži. Pozoruji hru světla, mraky na obloze, poslouchám zpěv ptáků a šumění moře. Mojí nejoblíbenější hudbou je ticho.

Kurzy

Přejít nahoru